Klientský portál

Časté dotazy

Časté dotazy

Proč název Ponavia rezidence?

Název Ponavia je odvozen od říčky Ponávky, která se dříve nacházela v blízkém okolí. Vyjadřuje blízký vztah k lokalitě, přírodě a kvalitě bydlení.

Kde se bude bytový dům Ponavia rezidence III nacházet?

Novostavba Ponavia Rezidence III se bude nacházet na ulici Střední v městské části Královo Pole. Lokalita je těsně přiléhající středu města Brna a splňuje veškeré požadavky současného městského bydlení. Do centra se dá bez problémů dostat pěšky či na kole.

Hned naproti objektu se nachází královopolský Kaufland, budova bude navazovat na druhou etapu Ponavia rezidence, která je již plně obydlená.

Kolik bytů je součástí projektu?

Ponavia Rezidence III nabídne 72 bytů, 67 parkovacích stání a 38 sklepních kójí. Parkovací stání ani sklepní kóje nebudou součástí bytu a bude možné je dokoupit samostatně podle vlastního výběru. K dispozici budou jak samostatná parkovací stání a sklepy, tak parkovací stání se sklepem.

Jaké dispozice Ponavia rezidence nabízí?

V bytovém domě naleznete jednopokojové až čtyřpokojové dispozice o velikostech od 28 m² do 119 m².

Kdy se začnou byty prodávat?

Prodej bytových jednotek byl zahájen na konci roku 2021.

Kdy budou byty dokončeny?

Byty budou předány klientům k nastěhování v polovině roku 2023.

Jaké jsou možnosti financování bydlení Ponavia rezidence?

V rámci bytového komplexu Ponavia rezidence III poskytne společnosti TRIKAYA svým klientům nejvýhodnější platební kalendář na trhu – bez žádných průběžných splátek. Jednoduše zaplatíte pouze 20 % kupní ceny bytu po podpisu smlouvy o smlouvě budoucí kupní a zbytek až po kolaudaci. Bydlení je samozřejmě možné financovat pomocí jakéhokoliv dostupného finančního produktu na českém trhu (stavební spoření, hypoteční úvěr i různé kombinace finančních produktů). Při financování bydlení formou hypotečního úvěru nabídneme výhodné individuální podmínky ve spolupráci s hypotečním poradcem společnosti Chytrý Honza. 

Co znamená, že je stavba energeticky úsporná?

Pro stavbu budou použity velmi kvalitní materiály a postupuje se podle nejpřísnějších ekologických norem. Ty zaručují výraznou úsporu energií. Velkým přínosem je především použití vápenopískových cihel, které vyhovují nejvyšším nárokům na kvalitu pasivních a nízkoenergetických staveb.

Bude mít bytový dům Ponavia rezidence i bezbariérový přístup?

Celý objekt bude řešen částečně bezbariérově. Z ulice bude možné se bezbariérově dostat k výtahu a odtud do bytu. Šířky dveří odpovídají standardům moderního bydlení a budou umožňovat průjezd invalidním vozíkem.